FdS na Paradzie Schumana | Immigrants in Action – Polska

FdS na Paradzie Schumana

 Na tegorocznej Paradzie Schumana będzie obecna również Fundacja dla Somalii! Jednym z tematów Miasteczka Schumana przy Krakowskim Przedmieściu jest w tym roku pomoc rozwojowa. Organizacja obecne w Miasteczku przedstawiać będą z różnych perspektyw, jak Polska i Europa pomagają w odległych regionach. Będzie to także okazja do poznania projektów realizowanych w Afryce, Azji i Ameryce Południowej, spotkań z ekspertami, wzięcia udziału w warsztatach i grach edukacyjnych. Będziemy mówić m.in. o pomocy humanitarnej, prawach człowieka, wolontariacie, edukacji globalnej, sprawiedliwym handlu, zrównoważonym rozwoju i ekologii, sytuacji emigrantów w Europie czy programie Polska Pomoc.
Afrykański plac zabaw!

Zapraszamy do Miasteczka Schumana! W tym roku Fundacja dla Somalii swoje stoisko dedykuje przede wszystkim dzieciom. Zapraszamy na wspólne czytanie bajek oraz w warsztaty z robienia galimoto.

Podczas spotkania powędrujemy myślami po afrykańskim lądzie. Pochodząca z Erytrei Senait Cieplińska, prezeska Fundacji Adulis, zabierze dzieci do świata tradycyjnych afrykańskich baśni, a nasi przyjaciele z grupy Karkandoo ​zaprezentują sztukę tworzenia galimoto, czyli kenijskich zabawek z materiałów recyklingowych.

Godziny

Na czytanie bajek zapraszamy
w godz.11.00 – 13.00.

Warsztaty z galimoto rozpoczną się
o godz. 14.00.

Do zobaczenia 9 maja!

Znajdziecie nas tutaj!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Punkt-Konsultacyjny-Porady-Dla-Imigrantów-Polska

Punkt Konsultacyjny

Kontakt

Mówimy po: angielsku, arabsku, rosyjsku, ukraińsku, hiszpańsku, francusku, somalijsku, hebrajsku

Zajrzyj do nas

Bracka 18/63, Warszawa

Click to open larger map

Fundacja dla Somalii

Fundacja-Dla-SomaliiNaszą misją jest promowanie dialogu międzykulturowego i polityki różnorodności oraz wymiany doświadczeń kulturowych. Poprzez naszą działalność staramy się szerzyć ideę tolerancji i poszanowania praw człowieka.

Bracka 18/63
00-020 Warszawa

+48 22 658 04 87

Facebook