Dzień Turecki w FdS | Immigrants in Action – Polska

Dzień Turecki w FdS

Dlaczego Polacy masowo fascynują się historią Sulejmana? Co łączy Polaków i Turków? Czy życie w Turcji różni się bardzo od życia w Polsce? Jakie zwyczaje zaskakują cudzoziemców w Turcji? Co Turcy lubią w Polakach, a co im przeszkadza? Jaki wygląda wspólny grunt kontaktów polsko-tureckich?
Turkder.org

Zapraszamy na spotkanie poświęcone kulturze tureckiej zorganizowane przez Ertena Altintaşa! Dowiecie się m.in., czym jest powstająca właśnie organizacja Turkder.org, która ma zrzeszać tureckojęzyczne społeczności, a także promować kulturę turecką.

Po wspólnym obejrzeniu jednego z odcinków popularnego popularnego serialu o tureckiej historii, zapraszamy do dyskusji na temat Turcji i jej związków kulturowych z innymi krajami, przede wszystkim z Polską. Będzie także coś dla podniebienia. Wspólnie skosztujemy tradycyjnych, tureckich potraw.

W trakcie spotkania turkolożka Agnieszka Aysen Kaim opowie o różnych aspektach kultury Turcji, odpowiadając na te i inne pytania, a Wojtek Kordyzon doda kilka słów o staropolskich kontaktach polsko-tureckich i najciekawszych relacjach z dawnych podróży do Turcji.

Gdzie i kiedy?

Sobota, 16 maja 2015, 17.00

Fundacja dla Somalia, ul. Bracka 18/63, domofon 63

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Punkt-Konsultacyjny-Porady-Dla-Imigrantów-Polska

Punkt Konsultacyjny

Kontakt

Mówimy po: angielsku, arabsku, rosyjsku, ukraińsku, hiszpańsku, francusku, somalijsku, hebrajsku

Zajrzyj do nas

Bracka 18/63, Warszawa

Click to open larger map

Fundacja dla Somalii

Fundacja-Dla-SomaliiNaszą misją jest promowanie dialogu międzykulturowego i polityki różnorodności oraz wymiany doświadczeń kulturowych. Poprzez naszą działalność staramy się szerzyć ideę tolerancji i poszanowania praw człowieka.

Bracka 18/63
00-020 Warszawa

+48 22 658 04 87

Facebook